Receta e Cekës: Sallatë me fasule

  • E.K /
  • 04 January 2021 - 09:22
Receta e Cekës: Sallatë me fasule

PËRBËRËSIT:

• 300 gr groshë, • 2 qepë, • kripë, piper, specall me fara, uthull, vaj. Grosha zihet në mënyrë të zakonshme dhe kullohet.

Në enë të thellë për sallatë hidhen grosha, pastaj qepa e prerë në rrathë dhe pak e shtypur me dorë, kripë, piper, specall, nëse dëshirohet sallatë djegëse, uthull, vaj dhe përzihet mirë e me kujdes në mënyrë që kokrrat e groshës të mbesin të tëra.

(Kosova Sot Online)