Receta e Pepës: Sallatë Tuna

  • G.G /
  • 14 tetor 2021 - 07:45
Receta e Pepës: Sallatë Tuna

Përbërësit :

200 gr Tuna ( e konzervuar )
2 Vezë të ziera
2-3 tranguj të freksët ose turshi
Gjysmë qepe
3-4 lugë gjelle Majonez
Pak krip dhe vegeta sipas shijes

Përgaditja :

Qepën e presim hollë, trangujtë në kubik të vegjël, vezët poashtu, hedhim tunën , shtojmë majonezin , kripën dhe vegetën dhe përziejmë mirë të gjithën.Pastaj mbulojmë mire me folje kuzhine dhe vendosim në frigorifer.

(Kosova Sot Online)