Receta e Pepës:Sallatë me rrepë të kuqe

  • E.K /
  • 09 November 2021 - 08:34
Receta e Pepës:Sallatë me rrepë të kuqe

Përbërësit:

1 rrepë e kuqe,

1 mollë e gjelbër,

1 qepë e kuqe,

3 karrota

1/2 lëng limoni,

1 lugë mjaltë

kripë dhe piper i zi

Përgaditja:

Rrepa e zier pritet në kube ose mund të bëhet në rende, njejtë veprohet edhe me mollën qepën dhe karrotën.Përzihen mirë, pastaj vendoset sipër lëngu i limonit, mjalta,kripa dhe piperi i zi.

(Kosova Sot Online)