Receta e Pepës: Tavë me perime

  • E.K /
  • 03 June 2023 - 10:39
Receta e Pepës: Tavë me perime

4 kungulleshka

3 patate mesatare

3 karota

2-3 kokrra domate

1 filxhan çaji bizele

1 kokërr qepë

2 speca të kuq

2 speca jeshil

2 degë selino

vaj ulliri

majdanoz, kopër, gjethe dafine sipas dëshirës

kripë, piper

ujë ose lëng mishi, ose perimesh

Përgatitja:

I presim të gjitha perimet në feta, afërsisht të së njëjtës trashësi. Qepën e skuqim derisa të zverdhet. I vendosim perimet në tavë, shtojmë qepën e skuqur, ujin dhe i lëmë të piqen.

(Kosova Sot Online)