Receta e Pepës: Krofne

  • E.K /
  • 16 May 2024 - 09:18
Receta e Pepës: Krofne

Përbërësit: 
3 vezë,
1 gotë kos ose jogurt,
14 lugë miell,
1 qeskë pluhur paste,
vaj për fërgim,
sheqer pluhur.

Tunden të gjithë përbërësit, përpos sheqerit pluhur. Me lugë nxirren krofnet dhe hidhen në vaj të nxehtë për t’u fërguar nga të dyja anët gjersa të skuqen.

Krofnet e fërguara kalohen në sheqer pluhur dhe shërbehen.

(Kosova Sot Online)