Receta e Pepës: File pule të mbushura

  • E.K /
  • 01 June 2024 - 09:17
Receta e Pepës: File pule të mbushura

Pregaditja:

Gjoksin e pulës e ndani në file të holla, të cilat më pas duhet t’i rrahni me çekan kuzhine.

Secilën file e  kriposni, sipas dëshirës mund ti vendosni edhe piper, pastaj në secilën file vendosni proshutë dhe djath.

Filenë e mbështillni në formë roleje.

Roletë e përgatitura i kaloni në miell, pastaj në vezët e rrahura me tel e në fund në troshka buke.

Fërgojini në vaj , derisa të marrin ngjyrë .

(Kosova Sot Online)