Të gjithë përbërësit i keni në shtëpi, i përzjeni dhe i përdorni në këtë mënyrë dhe do jeni të mbrojtur nga çdo virus

  • G.G /
  • 28 gusht 2020 - 13:17
Të gjithë përbërësit i keni në shtëpi, i përzjeni dhe i përdorni në këtë mënyrë dhe do jeni të mbrojtur nga çdo virus

Nëse doni të mbroni veten nga gripi apo ftohjet, ky ilaç i fuqishëm, i cili mund të përgatitet në shtëpi do të rrisë sistemin tuaj imunitar dhe do t’ju mbrojë nga çdo virus i mundëshëm.

Ky antibiotik natyror është shumë i lehtë, i thjeshtë dhe në të njëjtën kohë është shumë i lirë. Gjëja më e mirë në lidhje me të është se nuk ka efekte anësore dhe është absolutisht i sigurt.

Përbërësit:
2lugë çaji mjaltë,
1 thelb hudhër,
2 lugë çaji pluhur xhenxhefil,
½ lugë çaji kanellë,
1/2 litër lëng limoni i freskët,
½ lugë çaji speca dje. gës pluhur.

Si ta përgatisni:
Përgatisni lëngun e freskët të limonit dhe pastaj shtoni kanelle, spec djegës pluhur, pluhur xhenxhefill dhe hudhër të grimcuar. Përziejeni mirë dhe pastaj shtoni mjaltin.

Vendoseni këtë përzierje në një enë qelqi dhe të lereni në temperaturën e dhomës për 3 orë. Pastaj ruajeni në frigorifer.
Si ta konsumoni për të rritur sistemin tuaj imunitar:
1 lugë gjelle çdo mëngjes.
Nëse keni të ftohje:
1 lugë gjelle 3 herë në ditë para ushqimit.

(Kosova Sot Online)