Ilaçi kundër të gjitha sëmundjeve?

  • E.K /
  • 23 shtator 2020 - 12:02
Ilaçi kundër të gjitha sëmundjeve?

Janë të shumtë ata, të cilëve u ka ndihmuar ky ilaç.

RECETA

Gjysmë litre boronicë vendoset në një shishe dylitërshe. Aty qitni një litër verë natyrore dhe duhet që të lihet të qëndrojë 24 orë. Më pas shtohet gjysmë litri raki rrushi dhe 2-3 lugë sheqer pluhur.

Më pas përzieni të gjithë përbërësit mirë e mirë. boronicat mos i humbni, por çdo mëngjes dhe mbrëmje përtypni 5-6 kokrra dhe përpini me një gotë verë. Këtë e përsëritni tri ditë. Dy ditë pauzoni. Më pas përsëri dy ditë konsumoni njësoj, e kështu me radhë. Një ilaç i përgatitur në këtë mënyrë zvogëlon dhembjen e kokës, e kthjellë mendjen, e freskon trupin, mjekon zemrën, melankolinë, marramendjen, etj.

(Kosova Sot Online)