Nuk mundeni kurrsesi t'i ngrohni shputat e këmbëve: të ftohtit i erdhi fundi

  • E.K /
  • 25 shtator 2020 - 11:09
Nuk mundeni kurrsesi t'i ngrohni shputat e këmbëve: të ftohtit i erdhi fundi

Nëse jeni një nga ata që kurrsesi t'i ngrohni shputat e këmbëve, atëherë për juve kemi një fshehtësi gjeniale. Vendosni pak vaj në dorën tuaj dhe bëni masazh shputave, nga të gjitha anët, por edhe midis gishtave.

PSE NDIKON KJO FSHEHTËSI?

Vaji i susamit është i pasur me nutriente dhe për këtë arsye është një nga ato llojet e vajit që shpejt absorbohet. Kështu njihet për faktin se ky vaj ngroh menjëherë, por edhe ju ndihmon të flini rehatshëm dhe largon tensionimet. Po ashtu, me këtë recetë do të keni shputat më të buta të mundshme.

(Kosova Sot Online)