Ilaçi natyral kundër dhimbjeve në shpinë

  • E.K /
  • 06 tetor 2020 - 11:15
Ilaçi natyral kundër dhimbjeve në shpinë

Receta kundër dhimbjeve në shpinë është shumë e thjeshtë. Nevojitet që për çdo mbrëmje para gjumit, për një muaj, të hani fik të thatë dhe pesë kumbulla.

Këta fruta përmbajnë substanca, që stimulojnë rigjenerimin e indeve që ndërlidhin disqet intervertebrele dhe ofrojnë materie ushqyese, që e forcojnë indin dhe përmirësojnë strukturën e tij. Secili fryt përmban elemente dhe substanca të dobishme, e kombinimi i tyre dhuron ilaçin që është efikas kundër dhimbjeve në shpinë. Sportistët olimpikë rigjenerojnë shpinën pas lodhjes së rëndë fizike, duke përdorur këtë recetë.

(Kosova Sot Online)