Lëngu natyral që shëron alergjitë pranverore

  • E.K /
  • 09 November 2020 - 15:12
Lëngu natyral që shëron alergjitë pranverore

A lergjitë pranverore janë një problem aspak i këndshëm. Megjithëse, janë provuar shumë ilaçe tradicionale suksesi ka munguar, por ky lëng ju ndihmon të gjithëve me imunitet të dobësuar dhe mukozë të dëmtuar.

PËRBËRËSIT

Një karotë të madhësisë së mesme - dy portokaj të mëdhenj - gjysmë trangulli - 10 gjethe nenexhiku - 20 gramë xhenxhefil të freskët.

PËRGATITJA

Copëtoni të gjithë përbërësit e përmendur më lartë dhe i hidhni në blender. Krejt në fund shtoni edhe gjethet e nenexhikut. Lëngun mbani në frigorifer dhe e konsumoni çdo ditë në lukth të zbrazët. Një gotë në ditë është sasia e ilaçit të cilin duhet ta përdorni. Pas disa ditëve të konsumimit të tij, do ta vëreni efektin e tij pozitiv.

(Kosova Sot Online)