Ky ilaç popullor që bëhet vetëm me tre përbërës , shëron një nga sëmundjet më të përhapura

  • G.G /
  • 27 nëntor 2020 - 10:36
Ky ilaç popullor që bëhet vetëm me tre përbërës , shëron një nga sëmundjet më të përhapura

Infeksionet virusale e shkaktojnë bronkitin, i cili faktikisht është inflamacion i mushkërive. Për shkak të kësaj gjendje, njerëzit ballafaqohen me kollë të vazhdueshëm dhe mund të zgjasë mbi dy javë.

Megjithatë, në vend që të përdorni antibio tikët për shërimin e këtyre sëmundjeve, në këtë artikull do të mësoni për il’açin e mahnitshëm natyral që e ndihmon organizmin t’i lu ftojë sëm. undjet e ndryshme, pa ndonjë efekt të padëshiruar anësorë.

Përbërësit: 250 ml qumësht, një lugë gjelle gjalpë, një lugë gjelle mjaltë, një gotë të verdhë të vezës dhe ¼ e lugës së gjellës me sodë buke.

Fillimisht e vloni qumështin dhe e lini të ftohet në temperaturë dhome. Pas kësaj, ia shtoni gjalpin dhe mjaltën. I përzieni të gjithë përbërësit dhe ia shtoni vezën me sodën e bukës.

Ky il’aç është tejet efektiv kundër kollit, bronkitit dhe mund ta përdorin edhe fëmijët.

(Kosova Sot Online)