Pse çamçakëzi mund t'ju bëjë të merrni peshë

  • E.K /
  • 27 nëntor 2020 - 18:20
Pse çamçakëzi mund t'ju bëjë të merrni peshë

Çamçakëzi ka ekzistuar krah për krah me racën njerëzore për rreth 10,000  vjet. 
Sot, na ndihmon të kujdesemi për dhëmbët dhe madje të humbasim peshë! 
Sidoqoftë, mos nxitoni për të ngrënë një pako të tërë çamçakëzi në një ulje.
Moderimi i ngrënies së tij është një faktor kryesor, madje edhe gjërat më të shëndetshme mund të bëjnë më shumë dëm sesa  mirë kur përdoren pa mend. 
Përtypja e tepërt mund të zmadhojë muskujt e nofullës.

Specialistët paralajmërojnë se nëse përtypni çamçakëz shumë, ky zakon mund të ndryshojë në mënyrë të paparashikueshme tiparet tuaja të fytyrës. 
Për shembull, dikush mund të përfundojë me një nofull katrore! 
Përveç kësaj, përdorimi i tepërt i muskujve të përtypjes mund t'i mbingarkojë ata dhe të shkaktojë dhimbje koke, veçanërisht tek adoleshentët .
Çamçakëzi i butë mund t'ju nxisë të hani ushqim të papërpunuar.

Nëse përtypni çamçakëz rregullisht përpara se të keni një meze të lehtë, atëherë ndoshta preferoni të hani ushqim të papëpunuar.
Të paktën këtë ka treguar një studim që u krye në vitin 2013. 
Kjo vjen për shkak se mentoli në çamçakëz shton hidhësi në aromat e frutave, dhe disa njerëz mund të përpiqen të shtypin shijen e mishit të dhëmbëve me alternativa jo të shëndetshme dhe lehtësisht të arritshme, si hamburgerë ose patate të skuqura.
Çamçakëzi pa sheqer mund të shkaktojë fryrje të stomakut.


Ka 2 arsye të mundshme pse kjo mund të ndodhë. 
Para së gjithash, kur përtypni, ju gjithashtu gëlltisni ajrin që mund të fryjë barkun tuaj. 
Arsyeja e dytë qëndron në alkoolet e sheqerit, të cilat përdoren zakonisht në prodhimin e çamçakëzit pa sheqer. 
Megjithëse ëmbëlsuesit e tillë janë të patretshëm, ato nuk do të qëndrojnë përgjithmonë në barkun tuaj, dhe nga ana tjetër, mund të formohen në një flluskë pasi janë fermentuar në gaz nga bakteret që banojnë në traktin e zorrëve.
Ëmbëlsuesit artificial mund të ndryshojnë florën tuaj të zorrëve.

Mishrat e dhëmbëve pa sheqer janë mjaft të popullarizuar në mesin e njerëzve që përpiqen të qëndrojnë në formë. 
Sidoqoftë, disa studime thonë se nëse çamçakëzi i tillë përmban ëmbëlsues artificialë, konsumimi i tij i shpeshtë në të vërtetë mund të çojë në 'dysbiosis' dhe t'u japë një shtysë baktereve që janë përgjegjëse për mbipeshë.

Burimi: Bright Side

(Kosova Sot Online)