Dieta me lakër dhe karotë

  • E.K /
  • 30 nëntor 2020 - 13:58
Dieta me lakër dhe karotë

Pasi që pranvera sjell ditë të ngrohta, të gjithë kanë dëshirë të ekspozohen paska më shumë. Disa nuk munden pasi që vuajnë nga mbipesha, e për të gjithë ata, ne ju sjellim një recetë, në mënyrë që edhe ata të shkëlqejnë.

Përbërësit

1 lakër (mundet edhe e kuqe) - 100 gramë karota - vaj ulliri - lëng limoni - kripë deti të parafinuar.

Përgatitja

 Karotat i pastroni mirë dhe i qëroni në një enë së bashku me lakër dhe shtoni vajin e ullirit, kripën dhe përzieni. Krejt në fund shtoni edhe lëng limoni.

(Kosova Sot Online)