Hiqni qafe ilaçet: Kjo është krejt çfarë ju duhet për imunitet të fortë

  • E.K /
  • 19 January 2021 - 13:07
Hiqni qafe ilaçet: Kjo është krejt çfarë ju duhet për imunitet të fortë

Ju sjellim recetën e shkëlqyeshme për pastrimin e gjakut dhe forcimin e imunitetit, sidomos tani në këto ditë të ftohta të dimrit kur jemi tepër të ndjeshëm. Kjo pasi që sistemi imun i njeriut në këtë periudhë të ftohtë kohore sulmohet nga baktere dhe viruse të ndryshme, që ndikojnë në dobësimin e sistemit imun dhe të organizmit në përgjithësi. Për ta shmangur këtë, që të ftoheni dhe të vuani nga viruset, ju paraqesim recetën e vjetër, përmes së cilës do të keni sistem të fortë imun e ditët e ftohta me viruse dhe ftohje nuk do t'i vëreni fare.

PËRBËRËSIT

250 g arra 250 g sheqer të vrugët 1 l rum 1 kg mjaltë

PËRGATITJA

 Arrat t'i copëtoni dhe i vendosni në një enë prej qelqi. Shtoni sheqerin dhe rumin dhe përzieni mirë. Enën e qelqit e mbyllni mirë de e lini të qëndrojë për dhjetë ditë në vend të ngrohtë duke e përzier kohë pas kohe. Lëngun e fituar e përzieni me mjaltë. Të konsumoni 3-4 herë në ditë nga një lugë.

(Kosova Sot Online)