Përgatitja që largon kilogramët shtesë, forcon imunitetin dhe ekuilibron tretjen

  • E.K /
  • 26 January 2021 - 11:20
Përgatitja që largon kilogramët shtesë, forcon imunitetin dhe ekuilibron tretjen

Dëshironi t'i hiqni qafet kilogramët shtesë, atëherë zgjidheni rrugën natyrale. Përzierja e disa përbërësve, të cilët lehtë mund t'i gjeni do të ndikojnë në mënyrë ri gjallëruese te ju. Kombinimi i mjaltit me limon janë një bombë e vërtetë për shëndetin.

Përbërësit: 1 lugë kanellë 2 lugë uthull të mollës 1 lugë mjaltë 2 lugë lëng limoni 1 gotë ujë. Kombinimi i këtyre përbërësve ju ndihmon në shkrirjen e dhjamit, përshpejton metabolizmin tuaj e po ashtu do ta luftoni diabetin dhe shtypjen e ulët të gjakut.

Përgatitja: Të gjithë përbërësit i vini në belnder dhe i përzieni. Përgatitjen e ruani në frigorifer dhe çdo mëngjes e konsumoni nga një lugë në lukth të zbrazët. Limoni është i pasur me vitamina C dhe ndihmon në rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak. Uthulla e mollës është e pasur me enzima dhe baktere të dobishme. Mjalti përdoret edhe për humbej në peshë. Kanella njihet si njëri ndër antioksiduesit më të mëdhenj në botë.

(Kosova Sot Online)