Receta braziliane prej tre përbërësve që shëron kancerin

  • E.K /
  • 18 shkurt 2021 - 13:09
Receta braziliane prej tre përbërësve që shëron kancerin

Kjo recetë, me sukses dhe shpejtësi po përhapet nëpër botë, me gjithë presionin që vjen nga kompanitë farmaceutike. Ky ilaç deri më tani u ka ndihmuar mijëra njerëzve, përse të mos e provoni edhe ju? Përbërësit: 35 dkg gjethe të freskëta të aloe vera; Gjashtë lugë të mëdha me rum; 50 dkg mjaltë natyral.

Me një peshqir të thatë pastroni gjethet dhe më pas i imtësoni, por pa i qëruar. Më pas i vendosni në blender, shtoni mjaltin dhe alkoolin. Përzini gjithçka deri të bashkohen përbërësit. Përgatitjen nuk ka nevojë as ta vloni e as ta kulloni. Merrni nga një lugë, tri here në ditë, gjysmë ore para shujtave. Detyrimisht shpenzojeni deri në fund ilaçin e ilaçin ta ruani në një enë të errët prej qelqi dhe e ruani në frigorifer.

(Kosova Sot Online)