Një pije që ju heq kile të tepërta, pihet vetëm para gjumit

  • E.K /
  • 08 mars 2021 - 10:12
Një pije që ju heq kile të tepërta, pihet vetëm para gjumit

Pija me kanellë para se të flini që ju ndihmon të humbisni peshë: ja si:

Kanella është një erzë e famshme në gatim, por është përdorur gjithashtu në mjekësinë tradicionale për një kohë të gjatë për shkak të vetive të saj të jashtëzakonshme shëndetësore.

E pasur me lëndë ushqyese, kanella është gjithashtu e dobishme edhe për humbjen e peshës.

Pija me bazë kanelle që ju përshkruajmë më poshtë, ndihmon të humbisni peshën e tepërt.

Për të përgatitur këtë pije ju nevojiten këta përbërës: gjysmë lugë çaji kanellë të bluar, një lugë gjelle mjaltë dhe rreth 250 ml ujë. Rekomandohet të përdorni vetëm përbërës organikë, pra mjaltë jo fabrike.

Përgatitja:

Nxehni ujin derisa të vlojë. Hiqeni nga soba, shtoni mjaltin dhe kanellën dhe lëreni të pushojë për disa minuta. 

(Kosova Sot Online)