Nëse e konsumoni këtë lëng, kilogramët zhduken vetvetiu

  • E.K /
  • 30 March 2021 - 08:33
Nëse e konsumoni këtë lëng, kilogramët zhduken vetvetiu

Nëse planifikoni të hiqni qafe kilogramët shtesë, kjo është mënyra ideale ta bëni këtë. Me ndihmën e lëngut dhe dy përbërësve magjik shumë shpejt mund të arrini peshën e dëshiruar. Provojeni këtë lëng, i cili është i shijshëm, i lehtë për t'u përgatitur dhe ndihmon të hiqni qafe kilogramët derisa qëndroni të ulur në kolltuk.

PËRBËRËSIT:

- 2 lugë të mëdha mjaltë; - 1 lugë të madhe kanellë; - 250 ml ujë.

MËNYRA E PËRGATITJES:

1) Sasia mund të ndryshojë, por me rëndësi është që gjithmonë të jenë dy sasi mjaltë e një kanellë. 2) Vlojeni ujin! 3) Ujin hidheni mbi kanellë. E mbuloni enën dhe e lini të qëndrojë derisa të ftohet në të vilën mund ta konsumoni për pije. 4) Shtoni mjaltin kur lëngu të jetë i ftohur. Mjaltin kurrë mos e vendosni në ujë të ngrohtë, sepse të ngrohtit shkatërron enzimat dhe materiet ushqyese të mjaltit. 5) Pini gjysmën e pijes para gjumit. Gjysmën tjetër e lini në frigorifer dhe e pini në mëngjes, por pa ngrohje paraprake.

VËREJTJE:

Kjo është e tëra dhe, mbani mend, kjo recetë vetëm kur e konsumoni në lukth të zbrazët.

(Kosova Sot Online)