Zbardhja e njollave të verdha te thonjtë e duhanxhinjve

  • E.K /
  • 30 March 2021 - 13:45
Zbardhja e njollave të verdha te thonjtë e duhanxhinjve

Thonjtë e fortë në një periudhë kohore prej 7-10 ditë i lyeni me lëvore të limonit. Kjo forcon thonjtë, pastron thonjtë e errët dhe ju dhuron shkëlqim.

Zbardhja e thonjve dhe heqja e njollave të verdha nga thonjtë arrihet me këtë përzierje: 3 për qind tretje të ujit dhe peroksideve me glicerinë, ujë trëndafili. Nëse kjo përgatitje nuk ndihmon, atëherë shtresën e verdhë duhet ta hiqni me kujdes me gurë. Paraprakisht të bëni një banjë dhjetëminutëshe për thonj, përmes sodës së bikarbonat.

(Kosova Sot Online)