Një gllënjkë në ditë për mëlçi të shëndetshme

  • E.K /
  • 31 mars 2021 - 13:36
Një gllënjkë në ditë për mëlçi të shëndetshme

Mëlçia në organizmin tonë luan rolin fabrikës së gjakut që merr pjesë në ripërtëritjen e saj. Pastron gjakun dhe eliminon helmet. Ndihmon në përshpejtimin e tretjes në organizëm. Prandaj, tash duhet ta keni të qartë pse mëlçia ka nevojë për tretman më ndryshe dhe ta ruani e ushqeni me ushqime që e rigjallërojnë. Lëngu nga vaji i ullirit dhe lëngu i limonit është ideal për shëndetin e saj.

Në mëngjes, në lukth të zbrazët pini një lugë vaj ulliri të përzier me një lugë lëng limoni të shtrydhur, e më pas mund të kënaqeni me kafjallin. Pas një muaji mund t'i shihni përmirësimet, dukja juaj do të përmirësohet, qeskat nën sy do të hiqen e teni juaj do të jetë më i freskët.

(Kosova Sot Online)