Hiqni gurët në veshka me këtë recetë të thjeshtë

  • E.K /
  • 01 prill 2021 - 13:14
 Hiqni gurët në veshka me këtë recetë të thjeshtë

Me këtë recetë të thjeshtë në mënyrë natyrale do tërhiqni gurët e formuar në veshka, por edhe pjesën tjetër të rërës.

Përbërësit

100 ml lëng limoni 100 ml vaj ulliri 100 ml birrë.

Përgatitja

Të gjithë përbërësit i përzieni me një shishe dhe për çdo mëngjes të pini në lukth të thatë nga 50 ml. Pas tri apo katër ditëve do ta hiqni rërën nga veshkat, e për gjashtë deri në shtatë ditë do të hiqni edhe gurët. Kjo mënyrë e shërimit te një numër i madhe njerëzish është treguar e suksesshme.

(Kosova Sot Online)