Lëngu që e shpëton mëlçinë

  • E.K /
  • 08 April 2021 - 13:34
 Lëngu që e shpëton mëlçinë

Kur të kujdeseni për shëndetin tuaj, bëjeni këtë në mënyrë të duhur, kujdesuni për shëndetin e mëlçisë. Mëlçia rregullon gjakrrjedhjen duke pastruar gjakun prej helmeve, forcon dhe stimulon punën e organeve për tretje. Mëlçia e shëndoshë sjell vitalitet dhe energji, e pozitivisht ndikon në dukjen fizike.

Për ta ruajtur mëlçinë e shëndetshme, me rëndësi është "pastrimi" ditor i saj. Për çdo mëngjes përzieni një lugë vaj ulliri me një lugë lëng limoni dhe e pini në stomak të thatë. Më pas mund të kënaqeni me shijen e kafjallit.

(Kosova Sot Online)