Humbni peshë me banane

  • E.K /
  • 03 May 2021 - 08:22
Humbni peshë me banane

Fruti i bananes është shumë i shëndetshëm dhe ushqyes.

Megjithëse kanë kalori më shumë se shumica e frutave tjera, bananet janë shumë efikase për humbje në peshë.

Një banane e madhësisë mesatare ka ushqyes të mjaftueshëm që ju ndihmojnë të mirëmbani peshën trupore.

Banania ndihmon tretjen e ushqimit gjë që ju ndihmon të humbisni në peshë.

Gjithashtu, banania është e pasur me vitaminë C, B, B12 që janë të domosdoshme për mirëmbajtjen e shëndetit të përgjithshëm.

(Kosova Sot Online)