Një thelpi hudhre në vesh, e largon dhimbjen brenda natës

  • E.K /
  • 19 maj 2021 - 14:10
Një thelpi hudhre në vesh, e largon dhimbjen brenda natës

Hudhra është konsideruar prej kohësh një ilaç. Ne e përdorim atë për shkak të shëndetit dhe shijes që u jep ushqimeve. Alicina në hudhër vepron kundër plakjes së lëkurës. Është vërtetuar se ka efekte antimikrobike, anti-inflamatore dhe antiseptike. Kjo e bën atë një zgjidhje ideale për problemin e puçrrave.

Ndërsa squfuri zvogëlon inflamacionin aktual në lëkurë dhe parandalon ato të reja. Është e pasur me lëndë ushqyese dhe elementë të tillë si squfuri, alicina, kalciumi dhe zinku. Ka efekte antibakteriale dhe antifungale, gjë që e bën atë ideal për sistemin imunitar të njeriut. Nëse keni një infeksion të veshit ose keni zhurmë në veshët tuaj, lini një copë hudhër në veshin tuaj brenda natës, ajo do të pastrojë pjesën e brendshme të veshit tuaj. Acidi i hudhrës do të ndihmojë në pastrimin e të gjithë trupave të huaj në aparatin e dëgjimit.

Në të njëjtën kohë, vetitë antibakteriale do të parandalojnë shfaqjen e infeksionit. Sidoqoftë, gjëja më e rëndësishme që “terapia” të jetë e suksesshme, keni nevojë për hudhër organike.

Hiqni majat e karafilave, qëroni ato dhe vendoseni në vesh. Flini ashtu dhe në mëngjes shpëlajini mirë veshët me ujë. Dhimbja do të largohet.

(Kosova Sot Online)