Kremi nga bananet që shëron kollën

  • E.K /
  • 23 korrik 2021 - 10:14
Kremi nga bananet që shëron kollën

Bananet ndikojnë në shërimin e bronkitisit dhe kollës. Ndikon mirë në lukth dhe përgatitet thjesht: Përbërësit: * 2 banane, * 2 lugë sheqer, * 400 ml ujë të valuar.

Përgatitja

Qëroni bananen, e shtypni, ia shtoni sheqerin dhe e përzieni. Shtoni ujin, e mbuloni enën me kapak dhe e lini të qëndrojë 30 minuta. Për të shëruar kollën, merrni 4 herë në ditë nga 100 ml, çdo dy orë.

(Kosova Sot Online)