Magjia në gotë, që shëron ftohjet dhe kthen energjinë

  • E.K /
  • 28 korrik 2021 - 12:43
Magjia në gotë, që shëron ftohjet dhe kthen energjinë

Stina e vjeshtës shpeshherë sjell edhe ftohje, inflamacione të muskujve, e edhe njëra edhe tjetra ua marrin energjinë. Kjo pije e thyen atë energji. Përbërja e pijes është e pasur dhe përgatitet lehtë. Ndoshta fshehtësia e saj më e madhe është në xhenxhefilin që përshpejton shërimin nga ftohjet dhe gripi, largon dhimbjen e shkaktuar në muskuj.

Përbërësit

200 ml qumësht bademi, ½ e bananes, ½ e dardhës, 200 ml jogurt grek, 1 lugë xhenxhefil të bluar, 1 lugë ekstrakte të vaniljes. Përgatitja: Të gjithë përbërësit i vendosni në blender dhe i përzieni për vetëm një minutë.

(Kosova Sot Online)