Ilaçi që garanton uljen e sheqerit në gjak

  • E.K /
  • 06 September 2021 - 12:19
Ilaçi që garanton uljen e sheqerit në gjak

A e keni ditur se ilaçi i fituar nga selino dhe limoni mund të ndikojë në normalizimin e nivelit të sheqerit në gjak Përbërësit: 300 gramë rrënjë të selinos dhe 6 limonë: Rrënjën e pastruar të selinos e copëtoni dhe e vendosni në një enë.

Shtoni lëngun e freskët të shtrydhur nga limonët. Mbuloni mirë enën dhe e vendosni në një enë tjetër më të madhe, me ujë. Ta vloni derisa uji në enën e madhe të vlojë shumë. Më pas e ulni zjarrin dhe e lini në zjarr të lehtë për 2 orë. E lini të ftohet më pas dhe e vendosni në kavanoz. Ta pini nga një lugë, çdo ditë në lukth të zbrazët.

(Kosova Sot Online)