Konsumoheni sa më shumë, kjo është pija që forcon kockat, gjunjët dhe largon dhimbjet

  • E.K /
  • 22 shtator 2021 - 15:32
Konsumoheni sa më shumë, kjo është pija që forcon kockat, gjunjët dhe largon dhimbjet

Me kalimin e kohës përfundimisht të gjithë përballen me dhimbje të ndryshme dhe një prej tyre janë edhe probleme me kockat e kyçet. Por ne kemi disa këshilla për të ndarë me ju, kështu që mund të ruani qetësinë. Dhimbjet e kockave dhe kyçeve nuk janë një dhimbje e zakonshme, kështu që ato që tashmë e kanë përjetuar ndjesinë e asaj dhimbje e dinë se kjo është pak a shumë një makth.

Në disa raste, njerëzit nuk janë në gjendje të ecin ose të ulen. A e dini se gjunjët mbështesin më shumë se 80% të peshës totale të trupit? Për këtë arsye duhet të bëni shumë kujdes me gjunjët. Dhe për t’ju ardhur në ndihmë, ne do t’ju tregojmë një recetë që shëron të gjitha këto probleme dhe është më e kërkuara.

Gatuani tërshërën siç e gatuani normalisht. Shtoni ujë të nxehtë dhe lëreni të ftohet paksa. Merrni ananasin dhe priteni, shtrydhini copat në mënyrë që merrni lëngun. Ndërkohë mund të filloni të përzieni në makinerinë e smoothie mjaltin, ujin, kanellën dhe bajamet së bashku me lëngun e portokallit.

(Kosova Sot Online)