Keni problem me fyt dhe me kollë? Lexojeni këtë artikull

  • A.P /
  • 13 tetor 2021 - 14:47
Keni problem me fyt dhe me kollë? Lexojeni këtë artikull

Kjo pije menjëherë ua largon kollën e padurueshme. Nxehni përbërësit në vijim dhe pini gjatë ditës - gjysmën në mëngjes, e gjysmën në mbrëmje!

PËRBËRËSIT:

2 lugë vaj ulliri, 2 lugë lëng limoni, 2 lugë ujë dhe 1 lugë mjaltë.

PËRGATITJA:

Vlojeni një filxhan me qumësht (250 ml). Lëreni paksa që të ftohet. Më pas shtojeni një lugë gjalpi dhe një lugë mjaltë. Përziejeni dhe shtojeni në filxhan një të kuq të vezës dhe 1/4 të sodës së bukës. Ky është një ilaç i mirë jo vetëm kundër kollës, por edhe kundër bronkitit, laringjitit dhe trakeitit te fëmijët dhe te të rriturit. Ilaçi merret para gjumit, të paktën pesë ditë. Për të rriturit një lugë e çajit, për fëmijët gjysmë luge. 

(Kosova Sot Online)