Lëngu magjik kundër kollës: Përgatiteni këtë ilaç dhe merrni frymë me mushkëri të plota

  • A.P /
  • 21 tetor 2021 - 14:44
Lëngu magjik kundër kollës: Përgatiteni këtë ilaç dhe merrni frymë me mushkëri të plota

Nëse keni vështirësi që ta hidhni jashtë gëlbazin, me këtë rast do t'ju ndihmojë shurupi vendor, krejt natyral.

PËRBËRËSIT:

Një lugë rrënjë të mëllagës së bardhë, një lugë fara të lirit, një lugë sherbelë, 1 limon të prerë në rriska të imëta, 250 ml ujë, 250 g sheqer të vrugët.

PËRGATITJA:

1. Hidheni ujin në enë të vogël, e më pas shtoni sheqerin e vrugtë. Kur sheqeri të jetë tretur, shtoni përbërësit e tjerë dhe gjithçka vloni në temperaturë të ulët për rreth 15 minuta. 2. Masën më pas e hiqni nga pllaka dhe procedoni. 3. Merrni nga një lugë shurup tri herë në ditë. Përdoreni shurupin derisa të ndjeni përmirësime. Shurupin më pas e ruani në frigorifer.

(Kosova Sot Online)