8 arsye pse duhet të hamë sa më shumë shega

  • G.G /
  • 25 tetor 2021 - 10:52
8 arsye pse duhet të hamë sa më shumë shega

Është e vështirë për t’u qëruar, por ja vlen mundi. Vjeshta identifikohet mes shegës dhe duket sikur është një nga ritualet më të bukura të të qëndruarit në shtëpi mbrëmjeve, pas një dite të lodhshme.

Arsyet janë shumë, por ne po ju listojmë vetëm 8

Ka ujë dhe potasium ndaj është perfekt për sportistët dhe të vjetrit në moshë

Ndihmon me mishrat e dhëmbëve

Ndihmon gratë në menopauzë sepse i qetëson simptomat e tyre

Ka efekt pozitiv kundër plakjes

Stimulon sistemin imunitar

Lufton parazitët

Ndihmon zemrën të funksionojë më mirë

Është fruti perfekt kundër diarresë,

(Kosova Sot Online)