Terapia magjike japoneze me ujë: E djegë dhjamin, e rregullon tretjen dhe i largon dhimbjet e nyejve (RECETA)

  • E.K /
  • 24 nëntor 2021 - 11:33
Terapia magjike japoneze me ujë: E djegë dhjamin, e rregullon tretjen dhe i largon dhimbjet e nyejve (RECETA)

Interneti është i mbushur me dieta të panumërta, receta e ilaçe për humbje të peshës, dhe një prej tyre qëndron e veçuar për efikasitet dhe rezultate të shpejta.

Më specifikisht, është uji me xhenxhefil ai që djegë yndyrë edhe nga vendet më të vështira në trup, siç është abdomeni, shpina dhe ijët.

Uji ka efekt të mirë në shëndetin e përgjithshëm dhe ju mbron nga shumë sëmundje, pasi që përbërësi aktiv i xhenxhefilit, gingeroli, ka veti antipezmatuese.

Përfitimet e ujit japonez me ujë:

– E normalizon shtypjen e gjakut
– I redukton infeksionet
– E përmirëson qarkullimin
– I zvogëlon simptomat e gripit dhe të ftohtit
– E rregullon tretjen
– I largon dhimbjet e nyejve

Përbërësit:

– 1.5 litra ujë
– Pak xhenxhefil
– Lëng limoni

Përgatitja:

– Vendoseni ujin për t’u vluar dhe qërojeni xhenxhefilin në një enë
– Shtojeni xhenxhefilin në ujë të vluar dhe lëreni derisa të zbutet
– Largojeni ujin, lëreni të ftohet dhe shtojeni lëngun e limonit

Posa t’i hapni sytë në mëngjes, konsumojeni këtë pije fantastike!

(Kosova Sot Online)