Lëngu që shkrin kilogramët

  • E.K /
  • 06 December 2021 - 12:38
Lëngu që shkrin kilogramët

Dihet që konsumimi i lëngjeve është mjaft i rëndësishëm për shëndetin. Prandaj përgatitni një lëng, i cili ju freskon dhe ju dhuron ndjenjën ngopjes gjatë gjithë ditës. Falë pemës shtesë, ky lëng është i pasur me vitamina C, hekur dhe acid folik.

Përgatitja

Pastroni një gotë me dredhëza të freskëta. Më pas i vendosni në gjysmë litër ujë të pastër dhe i lini për disa orë në frigorifer. Sipas dëshirës, para se t'i shërbeni mund të shtoni edhe disa pjesë akull dhe disa gjethe të mentës së freskët.

(Kosova Sot Online)