Çfarë të bëni kur ta ndjeni se u është ënjtur fytyra

  • E.K /
  • 18 December 2021 - 12:10
Çfarë të bëni kur ta ndjeni se u është ënjtur fytyra

Kur të zgjoheni dhe ndjeni se jeni të ënjtur në fytyrë, me gishtin tregues bëni presion në hapësirën midis vetullave. Kjo ndihmon që sasia tepricë e ujit të largohet dhe ta zvogëloni ënjtjen. Vetëm duhet të jeni të disiplinuar dhe të përcillni këto këshilla:

1. Provoni që sa më shumë të flini në shpinë!

2. Pakësoni kripën në organizëm!

3. Ndaloni ushqimin pas orës 20!

4. Pini 2 litra ujë në ditë!

5. Para vendosjes së kremit hidratues, çdo ditë bëni fytyrës masazh!

6. Kur të zgjoheni dhe ndiheni me kokë të fryrë, me gishtin tregues bëni presion midis vetullave!

7. Në mëngjes përdorni fshehtësinë antike me tranguj në sy!

8. Çdo mëngjes bëni ushtrime kardio 5-10 minuta!.

(Kosova Sot Online)