Lëngu i fuqishëm që ju freskon dhe ndihmon të humbni në peshë

  • E.K /
  • 01 February 2022 - 13:11
Lëngu i fuqishëm që ju freskon dhe ndihmon të humbni në peshë

Shumica e femrave dëshirojnë të heqin qafe yndyrën dhe dhjamin tepricë, pa marrë parasysh moshën që kanë, por më shumë mundohen gjatë stinës së verës. Ditët e ngrohta, shkuarja në plazh, pishinë. Por, çfarë të bëhet kur ekziston stomaku i fryrë paksa më tepër sesa që duhet? Nuk ka problem, mund ta hiqni qafe me këtë lëng.

Përbërësit: - një lugë mjaltë; - dy pjesë shalqi të prerë; - gjysmë trangulli të copëtuar; - një lugë lëng limoni; Shalqirin dhe trangullin I shtoni në blender dhe i përzieni mirë, e shtoni dhe limonin dhe mjaltin. Mund të shtoni dhe akull. Ta konsumoni në mëngjes në vend të kafjallit ose midis shujtave.

(Kosova Sot Online)