Lëngu më i fuqishëm që pastron gjakun

  • E.K /
  • 03 February 2022 - 11:31
Lëngu më i fuqishëm që pastron gjakun

Në mënyrë që helmet mos t'i mbani në gjak, duhet aplikuar pastrimin e tij. Me mbajtjen e helmeve në gjak jemi të lodhur kronikë, vuajmë nga fryrjet dhe kemi problem me qarkullim. Këto problem mund t'i shëroni përmes recetës së thjeshtë nga kuzhina. Kjo recetë pastron gjakun, heq yndyrën tepricë dhe kripën nga organizmi dhe përshpejton metabolizmin.

Përbërësit: - 12 thelpinj të hudhrës; - gjysmë litër verë të zezë. Përgatitja: Thelpinjtë i pastroni, i ndani përgjysmë dhe i hidhni në kavanoz. Sipër shtoni gjysmë litër verë të zezë dhe më pas e mbyllni mirë kavanozin. E mbani në një vend me diell/me dritë për rreth dy javë. E përzieni çdo ditë, në mënyrë që përbërësit të përzihen. Kur të kalojnë dy javë, e vendosni në shishe prej qelqit. Merrni 1 lugë të vogël tri herë në ditë, për një muaj rresht.

(Kosova Sot Online)