Ushqimi që shëron gjëndrat tiroide

  • E.K /
  • 17 February 2022 - 13:37
Ushqimi që shëron gjëndrat tiroide

Nëse lakrës jeshile i shtoni edhe disa përbërës, do të fitoni sallatë të shkëlqyeshme, një bombë energjike që ndikon në punën normale të gjëndrave tiroide.

PËRBËRËSIT PËR SALLATË

 • 1 lugë mjaltë • 1 lakër jeshile • 1 avokado të prerë në copa • 1 lugë kripë deti • 1 e gjysmë lugë lëng limoni • gjysmë lugë flluska • ¼ e gotës karota të qëruara • ¼ e gotës fara pjekura të lulediellit • ¼ e gotës vaj ulliri • ¼ e gotës ujë • ¼ e gotës rrush (sipas dëshirës)

PËRGATITJA

Përzieni mjaltin, vajin e ullirit, lëngun e limonit, kripën dhe përzieni. Në enë vendosni lakrën jeshile, karotat dhe flluskat. Derdhni përgatitjen paraprake dhe e lini për 1 orë. Shtoni avokado, farat dhe rrushin.

(Kosova Sot Online)