Pas këtij teksti, edhe ju do të përgatisni një çaj si ky

  • E.K /
  • 26 February 2022 - 13:50
Pas këtij teksti, edhe ju do të përgatisni një çaj si ky

Xhenxhefili është një bimë e gjithanshme për shëndetin e njeriut, e kur e përdorni në formë të çajit, të gjitha cilësitë e tij dyfish do të janë më të dobishme. Xhenxhefili ka veti të forta shëruese, lufton kërpudhat dhe viruset.

PËRBËRËSIT: - një gotë ujë - rrënjë të freskët xhenxhefili - mjaltë.

PËRGATITJA

Ujin e vendosni në enë në të cilën zakonisht zieni çajin. Kur të vlojë, shtoni xhenxhefilin e copëtuar dhe e lini të vlojë edhe për 10 minuta. Kur të jetë ftohura paksa, mund ta pini. Nuk keni pse ta kulloni. Shtoni mjaltë sipas shijes. Mund t'i shtoni edhe pak lëng limoni.

(Kosova Sot Online)