Flokët si jele, sytë si sokol: Me tri lugë në ditë do ta vërtetoni çudinë

  • E.K /
  • 05 March 2022 - 12:24
Flokët si jele, sytë si sokol: Me tri lugë në ditë do ta vërtetoni çudinë

Është shumë e thjeshtë, krejt çfarë duhet të bëni është t'i grumbulloni disa përbërës, t'i përzieni dhe për çdo ditë para shujtës ta hani nga një lugë të kësaj përzierjes magjike. Pas disa ditëve do ta vëreni se shikimi ju është përmirësuar, se floku ka më shumë volum, e pos kësaj, qimes i kthehet ngjyra Përbërësit: 200 gramë vaj liri, 4 limonë të mesëm, 3 thelpinj të vogël hudhre, 1 kg mjaltë.

Përgatitja

Hudhrën dhe dy limonët me lëvore i vendosni në blender dhe i bluani. Pastaj, shtoni vajin e lirit dhe mjaltin dhe përzieni edhe pak. Masën homogjene e bartni në një kavanoz prej qelqit dhe e ruani në frigorifer. Një lugë të kësaj përzierjes e hani çdo ditë, gjysmë orë para shujtës, duke përdorur lugë prej druri.

(Kosova Sot Online)