Shërojeni inflamacionin e fytit dhe bajameve me ilaçe nga natyra

  • E.K /
  • 07 March 2022 - 11:19
Shërojeni inflamacionin e fytit dhe bajameve me ilaçe nga natyra

Në vijim ju sjellim ilaçin për shërimin e inflamacioneve të fytit dhe bajameve.

Receta

Nevojiten 80 g fara të bluara të qimnonit, duke i përzier me 200 ml ujë dhe t'i zieni për 15 minuta. Në këtë masë shtoni më pas edhe 50 ml ujë dhe e zieni përsëri.

Përzierjen e hiqni nga zjarri dhe shtoni 1 lugë konjak. Konsumimi: Masën e pini çdo 30 minuta nga 1 lugë. Në fakt, pas vetëm 2 orëve dhimbja në fyt zhduket. Tretmanin mund ta përfundoni pas katër orësh.

(Kosova Sot Online)