Ky lëng ul shtypjen e gjakut dhe përmirëson kujtesën

  • E.K /
  • 26 March 2022 - 12:12
Ky lëng ul shtypjen e gjakut dhe përmirëson kujtesën

Kakao e blerë në qese nuk është çudibërës, madje në disa raste edhe është i dëmshëm. Vetëm përbërësi i pestë i këtij lëngu është kakao. Është i pasur me sheqer, shurup misri dhe vaje të ndryshme të rafinuara që janë të dëmshme për shëndetin tuaj.

Për kakaon shtëpiake që ju ndihmon në përqendrim përmirëson kujtesën dhe do ta ulë shtypjen e gjakut ju nevojiten vetëm katër përbërës. Përgatiteni për pesë minuta me ndihmën e qumështit të bademit, kakao organik, çokollatë të zezë dhe bimën stevia. Receta: 1 gotë qumësht bademi; 1 lugë çaji kakao organik në pluhur; 2 lugë të çajit me çokollatë të zezë; Ëmbëltoni me mjaltë apo stevia.

(Kosova Sot Online)