Lëvorja e bananes bën mrekulli për këmbët tuaja

  • E.K /
  • 31 March 2022 - 08:43
Lëvorja e bananes bën mrekulli për këmbët tuaja

Një trik shumë praktik me lëvoren e bananes mund të bëjë mrekulli për këmbët tuaja!

Aminoacidet dhe vitaminat me të cilat banania është e pasur, bëjnë që këmbët e çara dhe të thata të bëhen shpejt të lëmuara dhe të buta.

Qëroni një banane dhe grijeni atë. Fërkojini këmbët me pjesën e brendshme të lëvores së bananes.

Shpëlajini me ujë të vakët ose lani në një legen me ujë në të cilin keni trazuar pak pluhur pjekjeje.

Pastaj vendosni losionin që përdorni normalisht dhe vendosni çorape të thata.

(Kosova Sot Online)