Kjo është bomba kundër ftohjes dhe gripit

  • E.K /
  • 01 April 2022 - 11:53
Kjo është bomba kundër ftohjes dhe gripit

Ftohje dhe kollë - nëse nuk ju kushtoni vëmendjen e duhur, mund të shndërrohen në sëmundje të rrezikshme.

Receta kundër gripit dhe ftohjes:

1 qepë, 2 gota ujë, Lëngun e 1 limoni ,2 lugë mjaltë.

Udhëzimet:

Le të vlojë uji. Qepën e preni në copë dhe i vloni për 15 minuta. I nxirrni nga uji dhe i lini edhe për 10 minuta. Më pas nevojitet që të shtoni edhe dy lugë mjaltë dhe i përzieni mirë. Para se ta konsumoni, duhet të shtoni lëngun e limonit. Këtë përzierje duhet ta pini 3 herë në ditë.

(Kosova Sot Online)