Duhanxhinj, kjo recetë ju pastron mushkëritë

  • E.K /
  • 18 April 2022 - 10:23
Duhanxhinj, kjo recetë ju pastron mushkëritë

Deshët apo jo, nuk mund të ikni nga disa shprehi, e secila fillon me "do të duhej të ndaloja duhanin". Ndërkohë, ju e dini fare mirë sa e vështirë është kjo. Për fat, ekzistojnë disa receta që mund t'i gjeni për t'i pastruar mushkëritë nga dëmi që shkaktojnë cigaret.

Përbërësi i parë është xhenxhefili, që shihet si ilaç dhe masë preventive për shumë sëmundje. Më saktë, nevojitet që rrënjën e tij ta imtësoni, të shtoni pak kurkumë pluhur, 14 thelpinj të hudhrës, 14 lugë sheqer, e të gjitha t'i vendosni në një litër ujë dhe të vlojnë për pesë minuta. Masën e vendosni në frigorifer gjatë natës, e ditën tjetër, për çdo ditë më pas, merrni dy lugë të mëdha në ditë për sëmundje të pastra.

(Kosova Sot Online)