Me një shërim si ky, dhimbjet në gjunjë i takojnë të së kaluarës

  • E.K /
  • 17 May 2022 - 11:58
Me një shërim si ky, dhimbjet në gjunjë i takojnë të së kaluarës

A ndjeni shpesh dhimbje në gjunjë, e pos dhimbjes janë edhe të ënjtur? Dhimbja mund të shfaqet si pasojë e lëndimeve, nga artriti apo struktura e dobët e eshtrave. Por, nuk keni pse të brengoseni, sepse ekziston ilaçi i thjeshtë natyral që e zgjedh këtë problem.

KRIPA DHE TË VERDHAT E VEZËS

Do të duhej që thjesht të përzieni këta dy përbërës, dhe ta aplikoni përzierjen aty ku keni dhimbje (gjurin e ënjtur), e më pas ta mbuloni me folie dhe të vendosni fashën elastike. Ndërrojeni pastën pas dy orëve dhe bëni së paku pesë doza si kjo në ditë. Të verdhat e vezës përmbajnë vaj që përmes lëkurës dhe përmban minerale. Magnezi që gjendet në kripën e kuzhinës ul të ënjturat në inde dhe ndikon në pakësimin e të ënjturave duke shkaktuar relaksimin natyral të muskujve.

(Kosova Sot Online)