Mpiksjet e gjakut mund të jenë fatale dhe, nëse ju shfaqen këto simptoma, paraqituni te mjeku

  • E.K /
  • 11 June 2022 - 12:08
Mpiksjet e gjakut mund të jenë fatale dhe, nëse ju shfaqen këto simptoma, paraqituni te mjeku

Trupi ndalon gjakderdhjen përmes trashjes së gjakut. Mirëpo, mpiksjet e gjakut mund të shfaqen edhe kur nuk do të duhej, mund të shkaktojnë sulm në tru, në zemër dhe gjendje të tjera të rrezikshme.

Këto simptoma tregojnë se keni mpiksje të rrezikshme të gjakut: - Dhimbje në këmbë ose ndjeshmëri - kjo është simptomë e shpeshtë që nganjëherë përshkruhet edhe si ngërç; - Kollë e pashpjegueshme; - Dhimbje në gjoks te frymëmarrja e thellë; - Shenja të zeza në lëkurë.

(Kosova Sot Online)