Çaji nga kanella kundër dhimbjeve të fytit

  • E.K /
  • 04 July 2022 - 11:59
Çaji nga kanella kundër dhimbjeve të fytit

Ky dimër po na befason gjithmonë me temperatura të ulëta, por edhe me të larta, që ju ndihmon viruseve që të shpërndahen dhe të mbijetojnë. Nëse juve ju dhemb fyti, provoni këtë qaj dhe ju ndihmon të relaksoheni.

PËRBËRËSIT:

1 gotë qumësht ½ e lugës kanellë të bluar ½ e lugës xhenxhefil të bluar 1 lugë mjaltë PËRGATITJA: Qumështin e vendosni në një enë të vogël për t'u ngrohur, por jo të vlojë tepër. Përzieni kanellën, xhenxhefilin dhe mjaltin. E lini të ftohet që të jetë i përshtatshëm për pije, dhe e pini gllënjkë-gllënjkë.

(Kosova Sot Online)