As që ju shkon në mendje! Ja pse duhet t’i hidhni një majë kripë kafes tuaj

  • E.K /
  • 16 July 2022 - 16:12
As që ju shkon në mendje! Ja pse duhet t’i hidhni një majë kripë kafes tuaj

Aroma e një filxhani kafeje, është ajo që dëshiron pjesa më e madhe e njerëzve sapo hapin sytë.

Por, nëse përdorni temperaturën e gabuar të ujit, kafja juaj nuk do të ketë të njëjtën shije.

Provoni t’i lini kokrrat e kafes për një kohë të gjatë jashtë dhe kafja do ketë shije të hidhët.

Por ka një ‘mashtrim’ të thjeshtë që mund të largojë shijen e hidhët nga filxhan tuaj: Shtoni vetëm një majë kripë!

Kjo metodë largon shijen e hidhët, pa prishur aromën e këndshme të kafesë. Është kaq e thjesht, apo jo?

(Kosova Sot Online)