Përmbajtja e toksineve në ushqimet e shpejta

  • G.G /
  • 11 August 2022 - 09:27
Përmbajtja e toksineve në ushqimet e shpejta

Ushqimi i shpejtë është i shijshëm, por nuk është çudi që këto vakte dhe ushqime të lehta nuk janë gjëja e parë që ju vjen në mendje kur mendoni se cilat ushqime duhet të jenë pjesë e vaktit tuaj të ardhshëm të shëndetshëm.

Por, a paraqesin rrezik për shëndetin e njeriut ushqimet si pula e skuqur, karamele dhe pica me djathë?

Muajin e kaluar, një padi u ngrit në Kaliforni duke pretenduar se ‘Skittles’ me shije frutash janë “të papërshtatshme për konsum njerëzor” për shkak të dyoksidit të titanit, një substancë që përdoret për të mbajtur gjallërinë e ëmbëlsirave.

Në vitin 2021, studiuesit në Universitetin ‘George Washington’ kryen një studim mbi substancat kimike industriale potencialisht të dëmshme që gjenden në ushqimin e shpejtë në SHBA. Një studim zbuloi se ushqimet e njohura të ushqimit të shpejtë nga zinxhirët e njohur përmbajnë ftalate, një grup kimikatesh që përdoren për të zbutur plastikën dhe dihet se prishin sistemin endokrin.

Po sheqernat dhe ëmbëltuesit?

David Culpepper, drejtor klinik i LifeMD me bazë në Kentaki, ka praktikuar mjekësinë e brendshme për më shumë se 30 vjet. Culpepper pajtohet se sheqernat janë problemi i vërtetë në shumicën e ushqimeve të shpejta.

“Këto përfshijnë sakaroz, fruktozë dhe shurup të misrit me fruktozë. Këta aditivë janë veçanërisht të rrezikshëm. Shumë sheqer i thjeshtë, në krahasim me karbohidratet komplekse si drithërat, është lidhur me një sërë sëmundjesh, duke përfshirë obezitetin, diabetin dhe një rrezik në rritje të kancerit. Çdo vit publikohet një studim i ri për produkte të caktuara që janë potencialisht të lidhura me kancerin ose ndonjë sëmundje tjetër”, tha ai.

Aditivët dhe çështjet e paketimit

Naheed Ali, një mjek në Miami, paralajmëron se përveç aditivëve ushqimorë, paketimi mund të jetë pjesë e problemit.

“Shumë ushqime të përpunuara dhe të paketuara përmbajnë kimikate dhe ngjyra të rrezikshme”, thotë Ali, duke shtuar se mbështjellësit e ëmbëlsirave, shishet e pijeve dhe madje edhe ravioli të konservuar mund të përmbajnë bisfenol A (BPA), një toksinë e rrezikshme plastike që mund të shkaktojë probleme të trurit dhe organeve riprodhuese.

(Kosova Sot Online)